تضمین و کنترل کیفیت
تضمین کیفیت

درفضای رقابتی امروز، نقش اساسی کیفیت انکارناپذیر است و سازمان‌ها مى‌توانند با سلاح کیفیت درتحقق ماندگاری و دوام اقتصادی خود موفق شوند. برهمین اساس است که نظام‌های مدیریت کیفیت به عنوان مهم‌ترین و کارآمد ابزارها در جهت رسیدن به رشد و تعالی سازمان‌ها و شکل گرفته‌اند. باعنایت به ضرورت اجتناب‌ناپذیر اصلاحات ساختاری در سازوکارهای سازمانی، مدیریت شرکت موتوژن بر پایه همین نگرش در سال ۱۳۷۴واحد تضمین کیفیت را به عنوان نماینده مدیریت در سیستم مدیریت کیفیت در ساختار سازمانی خود ایجاد کرد تا بتواند در نتیجه‌ی فعالیت‌های این واحد، ارزیابی نظام‌مندی از کل فرآیند تولید و با هدف بهبود مستمر آن داشته باشد. در راستای همین اهداف، مزایای دیگری نیز حاصل شد که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اثبات توانمندي شرکت در طراحي و توليد محصولات مطابق با الزامات استانداردهای بین‌المللی و ملی و همچنین نيازمندي‌هاي مشخص شده از سوي مشتريان
  • افزایش توان رقابتی در عرصه‌های ملی و بین المللی
  • تعریف فرایندهای سازمان و شاخص‌های نظارتی و کنترلی آن‌ها
  • اطمینان از تناسب فعالیت‌ها و فرایندهای سازمان با اهداف تعیین‌شده
  • نظام‌مندسازی فعالیت‌ها، نظارت‌ها و کنترل‌ها به منظور کاهش دوباره‌کاری‌ها و ضایعات
  • کاهش هزینه‌های سازمان
  • ایجاد اطمینان و افزایش رضایت مشتریان برون‌سازمانی و همچنین افزایش رضایت کارکنان و انگیزه درون‌سازمانی
  • شناسایی نقاط قوت و ضعف سازمان و همچنین ریسک‌های بالقوه‌ی تهدیدکننده‌ی فرایندهای کلیدی سازمان و برنامه‌ریزی برای پوشش و حذف نقاط ضعف و تهیه‌ی سناریوهای مختلف برای مقابله با ریسک‌های موجود

شرکت موتوژن به عنوان یکی پیشروترین سازمان‌ها در امر پیاده‌سازی نظام‌های مدیریت کیفیت، در سال ١٣٧۵ با تلاش مدیریت و مجموعه‌ کارکنان موفق به اخذ گواهینامه استاندارد بین المللی ایزو 9002 تدوین سال ۱۹۹۴ از سازمان SGS شد. تلاش‌های این واحد با همکاری کلیه‌ی واحدهای موثر بر کیفیت در شرکت ادامه یافت تا این که در سال ۱۳۸۵ گواهینامه استاندارد بین المللی ایزو ۹۰۰۱ تدوین سال ۲۰۰۰ از سازمان SGS با موفقیت اخذ گردید. با استمرار فعالیت‌های واحد تضمین کیفیت و موفقیت در ارزیابی‌های مراقبتی سالانه و تجدید گواهی سازمان SGS نگهداری از سیستم مدیریت کیفیت ISO9001 ادامه یافت تا این که در سال 1396 آخرین بازنگری ایزو 9001 مربوط به سال 2015 نیز با موفقیت اخذ گردید.

این شرکت همچنین در سال ۱۳۸۵ موفق به اخذ گواهینامه استفاده از علامت CE برای چندین تبپ از محصولات صنعتی و خانگی خود از شرکت TÜV اتریش با هدف صادرات محصولات خود به کشورهای اتحادیه اروپا شد. تلاش‌های مستمر واحد تضمین کیفیت در این خصوص نیز ادامه یافت تا این که در سال 1395 کلیه‌ی تولیدات شرکت اعم از الکتروموتورهای سه‌فاز فریم آلومنیومی، تک‌فاز فریم آلومنیومی، سه‌فاز فریم چدنی، الکتروموتورهای کولر آبی و الکتروپمپ‌های صنعتی و پمپ آب کولری تحت پوشش نشان تایید مطابقت با استانداردهای اروپایی CE قرار گرفت. مرجع صدور گواهی‌نامه‌های CE شرکت ECM ایتالیا، مورد تایید اتحادیه اروپاست و این گواهی‌نامه‌ها تا سال 1400 دارای اعتبار هستند.

به اهتمام مدیریت محترم مجموعه و با تلاش واحدهای تضمین‌کیفیت و آزمایشگاه شرکت، پس از نزدیک به 10 سال پی‌گیری مستمر، این شرکت توانست در سال 1391 گواهینامه‌ی تایید صلاحیت آزمایشگاه ISO/IEC 17025 را دریافت نماید. همچنین پس از ارزیابی‌های سالیانه توسط مرکز ملی تایید صلاحیت ایران NACI، گواهینامه‌ی فوق در سال 1394 برای دومین‌بار صادر گردید که تا سال 1397 دارای اعتبار است. در حال حاضر، مجموعه‌ی آزمایشگاه‌های شرکت و واحد تضمین کیفیت در تلاش‌اند برای سومین دوره‌ی متوالی گواهینامه‌ی تایید صلاحیت آزمایشگاه ISO/IEC 17025 بازنگری سال 2017 را اخذ نمایند.

کنترل کیفیت

جهت تحقق اهداف شرکت موتوژن برای کسب رضایت مشتريان ، خط مشی و منشوری تهیه و ابلاغ شده است و طی آن تک تک کارکنان شرکت متعهد و موظف شده اند تا از این خط مشی پیروی کرده و فعالیت خویش را با آن هماهنگ سازند . واحد کنترل به عنوان واحد پیشرو در امر کیفیت ، ضمن هماهنگی با سایر واحدها تلاش مىکند با استفاده از روش بهبود مستمر ، سطح کیفی محصولات را گام به گام ارتقاء دهد. خداوند بزرگ را شکر گزاریم که در سالهای اخیر موفقیت زیادی در جلب رضایت مشتریان عزیز حاصل شده و تشویق و تذکر آنها ، مجموعه کارکنان شرکت را بیش از پیش امیدوار ساخته است . تلاش و کوشش دسته جمعی ، آینده بهتری را نوید می دهد.

آزمایشگاه

شرکت موتوژن بعنوان یکی از معتبرترین شرکتهای تولیدکننده الکتروموتور در منطقه خاورمیانه در سال 1355 تاسیس گردید. در حال حاضر با بیش از 1000 نفر نیروی انسانی مجرب وکارآزموده به فعایت خود ادامه می دهد. در راستای رشد و توسعه شرکت وهمچنین تامین نیازمندیهای استاندارد مدیریت کیفیت آزمایشگاههای شرکت موتوژن با هدف ارائه خدمات آزمایشگاهی دقیق به خطوط تولید و کنترل کیفیت قطعات تولیدی و محصول تمام شده و همچنین کنترل کیفیت مواد و قطعات تهیه شده از تامین کنندگان ایجاد گردیده ودر طول سالهای اخیر به تدریج گسترش یافته است.

هم اکنون شرکت موتوژن با دارابودن مجهزترین امکانات و اخذ گواهینامه استاندارد ISO/IEC17025 از موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران بعنوان آزمایشگاه همکار، بخش عمده ای از نیازهای آزمایشگاهی صنایع منطقه و کشور را در زمینه های مربوطه برآورده می سازد.

آزمایشگاه الکتروتکنیک

دینامومتر Mohilo

آزمون الکتروموتورهای تکفاز و سه فاز تا 55 کیلووات (حداکثر ارتفاع شقت 250mm)

دینامومتر MS - 2821-4

برای آزمون الکتروموتورهای القایی سه فاز (3000 R.P.M - 45 KW)

دینامومتر MS - 2218-4

برای آزمون الکتروموتورهای القایی تکفاز و سه فاز با انواع شفت 80 تا 100 میلی متر (6000 R.P.M - 60 KW)

دینامومتر (3000 R.P.M - 925W)

برای آزمون الکتروموتورهای القایی تکفاز و سه فاز با حداکثر ارتفاع شفت 71 میلی متر و توان 1 اسب بخار

آزمایشگاه مترولوژی و کالیبراسیون ابزارهای مکانیکی

دستگاه اندازه گیری سه بعدی C.M.M

این دستگاه با 40 برنامه اندازه گیری می تواند ابعاد، تلرانس های هندسی قطعات با اشکال ساده و پیچیده را اندازه گیری نموده و نتایج را بصورت ریاضی و آماری نشان دهد.

دستگاه اندازه گیری فرم MMQ2

این دستگاه میزان گردی قطعات مدور را اندازه گیری میکند. علاوه بر آن، میزان لنگی شعاعی توسط این دستگاه قابل اندازه گیری است. محور اندازه گیری دستگاه از نظر هم مرکزی و هم محوری با کره ای به قطر 50mm و با دقت 0/05µm میتواند تنظیم و کالیبره شود.

دستگاه اندازه گیری زبری (صافی) سطوح

این دستگاه برای اندازه گیری پارامترهای زبری سطح شاملRmax,Rz,Ra,.. بکار می رود.

دستگاه بزرگ نما (PH-350)

این دستگاه با چهار حالت بزرگ نمایی 5x,10x,20x,50x میتواند ابعاد، زوایا و کیفیت سطح قطعات را از نظر پلیسه مورد ارزیابی قرار دهد و همچنین گام و زاویه پیچ ها و چرخ دنده ها را نیز میتوان اندازه گیری نماید.

آزمایشگاه متالوژی

دستگاه آنالیز فلزات Quantometer , ARL - 3460

این دستگاه به طریق طیف نشری قادر است مواد فلزی در سه پایه آهن، آلومینیوم،مس و آلیاژهای مرتبط با آنها را تجزیه نموده و درصد عناصر تشکیل دهنده را تعیین نماید .

دستگاه اندازه گیری خواص مغناطیسی فولادهای الکتریکی (دستگاه تست اپشتین)

این دستگاه قادر است تلفات ویژه هسته و چگالی شار مغناطیسی را اندازه گیری نماید.

دستگاه سختی سنج WOLPERT-Hardness Tester

این دستگاه با استفاده از روشهای اندازه گیری راکول ، ویکرز، برینل قادر است سختی مواد را اندازه گیری نماید.

آزمایشگاه مواد اولیه

دستگاه میکروسکوپ نتالوگرافی Leitz metallux

این دستگاه با بزرگ نمایی های 50x,100x,200x,500x,1000x مجهز به دوربین عکسبرداری خودکار قادر است ساختمان مواد را از نظر دانه بندی، مرزدانه ها و فازهای تشکیل دهنده،مورد بررسی قرار دهد.

تجهیزات تست روتور RQA/125/Satas 2,RQA/300/ITS

به کمک این دستگاه، پارامترهای تخاخل و وجود حباب در مواد آلومینیوم تزریق شده به روتور،زاویه پیچش، قطعی میله های آلومینیوم و کیفیت خلوص آلومینیوم مصرف شده قابل کنترل است.

دستگاه سنجش ولتاژ فروپاشی عایق Automatic Dielectric Tester-20kv

این دستگاه برای اندازه گیری ولتاژ فروپاشی عایق سیم های لاکی، سیم روپوشدار،عایق مایلار(پلی استر)، عایق های کاغذی و هر نوع مواد عایقی دیگر بکار می رود.

آزمایشگاه نویز و ارتعاش

ارتعاش سنج 2511

برای اندازه گیری شتاب، سرعت و جایجایی ارتعاشات در گستره فرکانس .3HZ-15KHZ بکار می رود.

ترازسنج صوتی 2230

این دستگاه برای اندازه گیری تراز فشار صوت و یا تراز توان صوت در گستره 24-130dB بکار میرود.

آزمایشگاه کالیبراسیون ابزارهای الکتریکی

کالیبراتور توان Voltage and Current AC Power calibrato 9846

این دستگاه یک منبع ولتاژو جریان متناوب سه فاز متقارن و نا متقارن است که برای تنظیم و کالیبراسیون و تایید تجهیزات اندازه گیری الکتریکی شامل انواع وات متر، ولت متر، آمپرمتر، فرکانس متر، فازمتر و سیستمهای کنترل بکار میرود.

کالیبراتور دماوکمیت های الکتریکی Portable documenting calibrator TRX 2

این دستگاه قادر است انواع سیستمهای کنترل دما را از طریق شبیه سازی تنظیم و کالیبر نماید.

تحقیق و توسعه

تحقیق و توسعه همواره از ارکان اصلی و اجزای جدایی ناپذیر پیشرفت هر مجموعه صنعتی می باشد. موتوژن با نزدیک به نیم قرن سابقه در زمینه تولید انواع الکتروموتورهای کولری، صنعتی، فوق سنگین، دینام- استارت خودرو و الکتروگیربکس آسانسور، با تکیه بر تجربه عظیم و نیز با پشتوانه فنی و دانش به روز مهندسان و کارشناسان خود توانسته است برندی درخشان و قدرتمند در صنعت الکتروموتورسازی خاورمیانه و آسیا کسب نماید..

مرکز تحقیقات و توسعه محصول شرکت موتوژن با بهره گیری از نخبه ترین فارغ التحصیلان و استفاده از پتانسیل کارشناسان جوان و با انگیزه و در عین حال مشاوره و همکاری با اساتید برجسته دانشگاهی، مراکز علمی - تحقیقاتی معتبر کشور و جهان و همچنین شرکت های دانش بنیان، در حال فعالیت می باشد. هدف این مرکز، تأمین نیازهای مشتریان با اخذ بازخورد نظرات آنان از زنجیره گسترده فروش و خدمات پس از فروش شرکت است. همچنین تمرکز ویژه این مرکز بر بهبود مستمر کیفیت، توسعه سبد محصولات، تولید الکتروموتورهای پیشرفته و نیز کمک به کاهش وابستگی صنایع استراتژیک کشور به الکتروموتورهای خاص، در چارچوب سیاست¬های اقتصاد مقاومتی تبیین شده از سوی مقام معظم رهبری می باشد.

ایده‌های نوآورانه

شرکت موتوژن همواره در تلاش است تا از ایده‌های نوآورانه‌ی محققان و دانشجویان دانشگاه‌های کشور در راستای بهبود کیفیت محصولات خود استفاده کند. امید است با تکیه بر توانمندی‌های داخلی و دانش مهندسان و طراحان کشور بتوانیم محصولات با کیفیت ارائه دهیم. شما در این بخش میتوانید پیشنهادات و ایده‌های نوآورانه خود را درباره اصلاح محصولات جاری، طراحی محصولات جدید و یا سایر موارد با ما در میان بگذارید. مسئولین واحد تحقیقات و نوآوری شرکت پس از بررسی‌های لازم با شما تماس خواهند گرفت.

پیشنهاد نوآورانه


cheap air jordans|pompy wtryskowe|cheap huarache shoes| bombas inyeccion|cheap jordans|cheap air max| cheap sneakers|wholesale jordans|cheap china jordans|cheap wholesale jordans|cheap jordans